Zlomený penis: Lapálie, která může skončit impotencí. Tyto polohy jsou obzvlášť rizikové

Praha – Zlomenina penisu sice možná u někoho vyvolá potutelný úsměv, ale věřte, že jde o velmi bolestivý a hlavně vážný úraz, který může mít trvalé následky. Jak a kdy k němu vlastně dojde, když v pohlavním údu není žádná kost?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

„Nejedná se o klasickou frakturu jako třeba u kotníku či kosti vřetenní. V případě penisu jde o protržení vazivového obalu (tunica albuginea) topořivého tělesa,“ vysvětluje urolog Darius Paduch z Weill Cornell Medical Center v New Yorku.

Představte si to jako balón, který se naplní krví, díky čemuž penis ztvrdne. „Když máte v míči díru, nenafouknete ho. V momentě, kdy dojde k raptuře (protržení) uvnitř penisu, uslyšíte prasknutí a ihned ztratíte erekci. Krev, která za normálních okolností protéká cévami, vyteče pod kůži a vlivem gravitace následně steče ke kořeni penisu. Uvidíte tam modřinu,“ dodal Paduch.

Nemyslete si, že zlomenina penisu přejde jako škrábání v krku, varuje buzzfeed.com. Jakmile zpozorujete na údu modřiny, musíte do 24 hodin vyhledat specialistu (chirurga či urologa). Fraktura se sice zhojí, ovšem jizvou, což negativně ovlivní kvalitu erekce. Při vážnějším poškození topořivého tělesa jsou ale zasaženy i tepny, močová trubice a nervy, hrozí tak trvalá impotence. Lékař při vyšetření zjistí rozsah fraktury. Pokud jde o velkou trhlinu, budete muset na operační sál. Při drobném poranění postačí ledové obklady a 3 - 4 týdny sexuální abstinence.

Ačkoli je kvalitní erekce pro pohlavní styk žádoucí, čím je penis tvrdší, tím také náchylnější ke zlomení. Fraktura penisu sice není příliš častá, nicméně z lékařských záznamů lze vyčíst, že více hrozí mužům s delším penisem. Rizikem jsou i případy, kdy je snížena citlivost údu – pod vlivem alkoholu (pozor tedy na sex jako zakončení bujarého večírku), při cukrovce nebo při nedostatku vitamínů.

Psali jsme:  

Jisté nebezpečí může představovat i onanie, kdy to muž přežene se stiskem, popřípadě když experimentuje a zvolí nepřirozený úhel. Penis by měl při masturbaci směřovat rovně nebo k nosu, neohýbejte ztopořený úd dolů. Jestliže patříte k těm, kteří mají delší penis v ochablém stavu, snažte se ho mít ve spodním prádle v pozici žaludem nahoru. „Více vyvinutí muži by neměli nosit boxerky, nýbrž jocksy, aby si penis příliš neohýbali nebo si na něm dokonce neseděli,“ zdůraznil urolog. A pak jde zde několik poloh při pohlavním styku, kdy byste měli být více opatrní.

Na koníčka. Tato poloha je vůbec nejnejbezpečnější. Muž při ní sice nemusí nic moc provádět, ztrácí ovšem fyzickou kontrolu nad situací. V této poloze penis často vyklouzne a pokud si v ten okamžik na něj partnerka sedne, je zle. Další nevýhodou této pozice je, že se partnerka někdy příliš zaklání, čímž nepřirozeně ohýbá váš penis. Jakmile cítíte bolest, pánové, ozvěte se.

Zezadu. Při této poloze je muž pánem situace, to se mu ale může krutě vymstít. Jestliže vysouvá celý penis z vagíny, při zásunu se nemusí trefit. A pokud je rozparáděn, penis narazí do stehna nebo i sklouzne do análního otvoru, který nebyl lubrikován. Zlomenina je tak nasnadě.

Rychlovka na stole (či pračce). Pro řadu mužů lákavá pozice, nezapomeňte ale, že nábytek nemusí být uzpůsoben vaší výšce. Penis pak proniká do vagíny v nevhodném úhlu.

Skákací tyč (pogo stick position) a jiná akrobacie. Jestliže nejste pravidelným návštěvníkem posilovny, tuto polohu vynechte. Když stojíte a máte partnerku „omotanou“ kolem sebe, nemusíte ji při spouštění na penis udržet. Zlomí vám ho a ještě se sama zraní, jak ji pustíte na zem.

Misionář. Tato poloha se vám může zdát bezpečná, ale pozor, pokud přirážíte náruživěji. Jednak partnerce způsobíte na děložním hrdle modřiny, druhak můžete narazit na stydkou kost.

Prsa. K fraktuře penisu nemusí dojít pouze při pohlavním styku. Lékaři mají v záznamech i několik případů, kdy chtěl muž ejakulovat na krk partnerky. Penis zasouval mezi její ňadra tak rozvášněně, že si ho zlomil o prsní kost (sternum).

Karma. Zde nemáme na mysli plynové topidlo. Sexuologové si povšimli, že k úrazům častěji dochází při záletech. Na vině je patrně fakt, že pohlavní styk bývá v takových případech zbrklý a na nezvyklých místech. Ovšem také se říká, že neetické a egoistické jednání způsobuje utrpení...

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proradný Korvín? Turecké nebezpečí ignoroval, místo toho vydrancoval Česko

22.04.2018 08:51 Mezi významné, mocné a cílevědomé panovníky jistě patřil Matyáš Korvín. Tento muž nepocházel z…

Psychopat a fanatik? Jaký byl následník trůnu František Ferdinand d'Este

21.04.2018 09:12 Pokud dnes návštěvník prochází chodbami zámku Konopiště, je často ohromen výstavností zdejších…

Bloody Mary není jen pohádková postava. Ta skutečná dala upálit stovky lidí

21.04.2018 08:24 Název známého drinku se kryje s přezdívkou první anglické královny, která skutečně vládla. Dnes…

Před 129 lety se narodil Adolf Hitler, nejvražednější diktátor všech dob

20.04.2018 21:49 20. dubna 1889 se v Braunau am Inn narodil do rodiny rakouského celního úředníka nadaný Adolf…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama