Zlomený penis: Lapálie, která může skončit impotencí. Tyto polohy jsou obzvlášť rizikové

Praha – Zlomenina penisu sice možná u někoho vyvolá potutelný úsměv, ale věřte, že jde o velmi bolestivý a hlavně vážný úraz, který může mít trvalé následky. Jak a kdy k němu vlastně dojde, když v pohlavním údu není žádná kost?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zlomený penis: Lapálie, která může skončit impotencí. Tyto polohy jsou obzvlášť rizikové - anotační foto

„Nejedná se o klasickou frakturu jako třeba u kotníku či kosti vřetenní. V případě penisu jde o protržení vazivového obalu (tunica albuginea) topořivého tělesa,“ vysvětluje urolog Darius Paduch z Weill Cornell Medical Center v New Yorku.

Představte si to jako balón, který se naplní krví, díky čemuž penis ztvrdne. „Když máte v míči díru, nenafouknete ho. V momentě, kdy dojde k raptuře (protržení) uvnitř penisu, uslyšíte prasknutí a ihned ztratíte erekci. Krev, která za normálních okolností protéká cévami, vyteče pod kůži a vlivem gravitace následně steče ke kořeni penisu. Uvidíte tam modřinu,“ dodal Paduch.

Nemyslete si, že zlomenina penisu přejde jako škrábání v krku, varuje buzzfeed.com. Jakmile zpozorujete na údu modřiny, musíte do 24 hodin vyhledat specialistu (chirurga či urologa). Fraktura se sice zhojí, ovšem jizvou, což negativně ovlivní kvalitu erekce. Při vážnějším poškození topořivého tělesa jsou ale zasaženy i tepny, močová trubice a nervy, hrozí tak trvalá impotence. Lékař při vyšetření zjistí rozsah fraktury. Pokud jde o velkou trhlinu, budete muset na operační sál. Při drobném poranění postačí ledové obklady a 3 - 4 týdny sexuální abstinence.

Ačkoli je kvalitní erekce pro pohlavní styk žádoucí, čím je penis tvrdší, tím také náchylnější ke zlomení. Fraktura penisu sice není příliš častá, nicméně z lékařských záznamů lze vyčíst, že více hrozí mužům s delším penisem. Rizikem jsou i případy, kdy je snížena citlivost údu – pod vlivem alkoholu (pozor tedy na sex jako zakončení bujarého večírku), při cukrovce nebo při nedostatku vitamínů.

Psali jsme:  

Jisté nebezpečí může představovat i onanie, kdy to muž přežene se stiskem, popřípadě když experimentuje a zvolí nepřirozený úhel. Penis by měl při masturbaci směřovat rovně nebo k nosu, neohýbejte ztopořený úd dolů. Jestliže patříte k těm, kteří mají delší penis v ochablém stavu, snažte se ho mít ve spodním prádle v pozici žaludem nahoru. „Více vyvinutí muži by neměli nosit boxerky, nýbrž jocksy, aby si penis příliš neohýbali nebo si na něm dokonce neseděli,“ zdůraznil urolog. A pak jde zde několik poloh při pohlavním styku, kdy byste měli být více opatrní.

Na koníčka. Tato poloha je vůbec nejnejbezpečnější. Muž při ní sice nemusí nic moc provádět, ztrácí ovšem fyzickou kontrolu nad situací. V této poloze penis často vyklouzne a pokud si v ten okamžik na něj partnerka sedne, je zle. Další nevýhodou této pozice je, že se partnerka někdy příliš zaklání, čímž nepřirozeně ohýbá váš penis. Jakmile cítíte bolest, pánové, ozvěte se.

Zezadu. Při této poloze je muž pánem situace, to se mu ale může krutě vymstít. Jestliže vysouvá celý penis z vagíny, při zásunu se nemusí trefit. A pokud je rozparáděn, penis narazí do stehna nebo i sklouzne do análního otvoru, který nebyl lubrikován. Zlomenina je tak nasnadě.

Rychlovka na stole (či pračce). Pro řadu mužů lákavá pozice, nezapomeňte ale, že nábytek nemusí být uzpůsoben vaší výšce. Penis pak proniká do vagíny v nevhodném úhlu.

Skákací tyč (pogo stick position) a jiná akrobacie. Jestliže nejste pravidelným návštěvníkem posilovny, tuto polohu vynechte. Když stojíte a máte partnerku „omotanou“ kolem sebe, nemusíte ji při spouštění na penis udržet. Zlomí vám ho a ještě se sama zraní, jak ji pustíte na zem.

Misionář. Tato poloha se vám může zdát bezpečná, ale pozor, pokud přirážíte náruživěji. Jednak partnerce způsobíte na děložním hrdle modřiny, druhak můžete narazit na stydkou kost.

Prsa. K fraktuře penisu nemusí dojít pouze při pohlavním styku. Lékaři mají v záznamech i několik případů, kdy chtěl muž ejakulovat na krk partnerky. Penis zasouval mezi její ňadra tak rozvášněně, že si ho zlomil o prsní kost (sternum).

Karma. Zde nemáme na mysli plynové topidlo. Sexuologové si povšimli, že k úrazům častěji dochází při záletech. Na vině je patrně fakt, že pohlavní styk bývá v takových případech zbrklý a na nezvyklých místech. Ovšem také se říká, že neetické a egoistické jednání způsobuje utrpení...

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zlomený penis: Lapálie, která může skončit impotencí. Tyto polohy jsou obzvlášť rizikové

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Máte rády vyholené muže a nebo přírodní? Módní trend se může krutě vymstít - anotační foto

Máte rády vyholené muže a nebo přírodní? Módní trend se může krutě vymstít

22.02.2017 19:10 Praha – Depilace dnes zdaleka není pouze doménou žen. Muži si upravují (nebo dokonce zcela holí)…

Mozek je víc než krása? Pro sapiosexuály ano, první hrubka znamená konec zájmu - anotační foto

Mozek je víc než krása? Pro sapiosexuály ano, první hrubka znamená konec…

19.02.2017 18:41 Aktualizováno Ženeva - Sapiosexuál je někdo, kdo je sexuálně posedlý vysokým IQ. Termín se začal šířit kolem roku…

Karel Gott musel na další operaci. Premiéra muzikálu Čas růží ohrožena? - anotační foto

Karel Gott musel na další operaci. Premiéra muzikálu Čas růží ohrožena?

17.02.2017 15:51 Aktualizováno Praha - Karel Gott (77) podstoupil v pondělí 13. února operaci kvůli akutní střevní neprůchodnosti…

Proč muži umírají dřív než ženy? Důvody jsou hlavně dva, upozornil ČSÚ - anotační foto

Proč muži umírají dřív než ženy? Důvody jsou hlavně dva, upozornil ČSÚ

09.02.2017 13:32 Praha - Muži všech věkových kategorií daleko častěji kouří či více trpí nadváhou. Kvůli těmto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější pro Muže

reklama
reklama