Wesley Snipes jde do vězení, s Chuckem Norrisem si nezahraje

Miami - Americký herec Wesley Snipes, známý ze snímků Blade nebo Demolition Man, musí nastoupit do vězení, informuje v pátek agentura Reuters. K tříletému trestu odnětí svobody za daňové úniky byl odsouzen už v roce 2008 a soud nyní zamítl jeho žádost o nový proces.

Přidejte svůj názor

"Obžalovanému se dostalo spravedlivého soudního řízení. Nadešel čas na uplatnění rozsudku," řekl floridský federální soudce Terrell Hodges.

Snipes dosud zůstával na svobodě, protože zaplatil kauci. Jeho právníci se snažili soudce přesvědčit, že si zaslouží nový proces, neboť porota proti němu byla údajně zaujatá.

Herec prohlašuje, že porotci rozhodli o jeho vině ještě před posouzením důkazního materiálu a prokurátoři měli zatajit kompromitující informace o důležitém svědkovi.

Snipesovi obhájci se nechali slyšet, že jim dva porotci v e-mailech přiznali, že tři z jejich kolegů byli v této věci rozhodnuti ještě před zahájením procesu v roce 2008.

Snipes měl podle rozsudku od roku 1999 příjem přes 38 milionů dolarů (686,6 milionu korun), z nich ale odvedl jen velmi malé nebo žádné daně. Podle amerických médií nezaplatil mezi lety 1999 až 2004 daně z příjmu ve výši více než 15 milionů dolarů (271 milionů korun).

Hercovi advokáti sice připustili, že jejich klient připravil stát o peníze, tvrdili ale, že jde „jen“ o 400 000 dolarů (7,2 milionu korun). Argumentovali tím, že se Snipes obklopil nečestnými finančními poradci.

Jeho natáčení filmu s Norrisem v ohrožení

Americký herec se v současnosti v Atlantě připravuje na natáčení filmu Master Daddy, kde si měl zahrát po boku s Chuckem Norrisem.

Wesley Snipes se narodil 31. července 1962 na Floridě. Debutoval ve filmu Trenérka z roku 1986. Skutečný průlom zaznamenal na počátku devadesátých let. První významnější roli získal po boku Denzela Washingtona ve filmu Mý lepší blues z roku 1990. Díky svému hereckému výkonu získal první větší uznání a především hlavní roli v romantickém dramatu Tropická horečka. Z posledních let je známý z upírské trilogie Blade, dále si zahrál boku Tommyho Lee Jonese ve filmu Šerifové. Objevil se i ve snímcích Bílí muži neumějí skákat, Vlak plný peněz nebo Vražda v Bílém domě.

Témata: Snipes, Wesley
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukla třicetiletá válka v Praze? Výročí defenestrace, která skončila na…

23.05.2018 15:55 Jeden z mnoha slavných českých vynálezů je i tzv. defenestrace, nebo-li vyjádření politického…

Největší tajemství Michaela Jacksona odhaleno. Jak dokázal svým tancem…

23.05.2018 15:02 Aktualizováno Vliv Michaela Jacksona na svět hudby a tance je nediskutovatelný. Již za života překonal mnoho…

Češi vymírají? Porodnost spadla pod hranici prosté reprodukce, věk matek…

23.05.2018 14:57 Brno - Za posledního čtvrt století se v České republice výrazně snížila porodnost pod hranici…

Tajemství pevného zdraví a dlouhého života: Stačí jen tři lžíce denně!

22.05.2018 22:12 Aktualizováno Existuje skvělá potravina, kterou dnes a denně používáme v kuchyni, a která nás může ochránit před…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama