Mika Häkkinen: České zdravotnictví? Skvelé! Buďte na něj pyšni!

Praha – Na konci listopadu mohli občané Plzně se štěstím potkat na ulici třeba Miku Häkkinena, slavného mistra světa Formule 1! Finská závodní legenda má Plzeň v těchto dnech za svůj druhý domov. Proč?

Přidejte svůj názor

Mistr světal F1 Mika Häkkinen

Poblíž města známého celému světu spíše co do kvality piva, bydlí rodina jeho současné přítelkyně, Markéty Kromatové. Ta Mikovi porodila na konci listopadu dceru Ellu. „Je to ten nejhezčí pocit, jaký může člověk zažít,“ říká Häkkinen pro časopis TÝDEN.

Časopis se ptal Miky Häkkinena, jak spolupracuje s novináři, proč měl, když odcházel z porodnice před hlavou igelitovou tašku? Häkkinen to vysvětlil slovy, že s novináři normálně spolupracuje a rád, ale čeští bulvární novináři ho naháněli po celé nemocnici. Což postrádalo oboustranný respekt.

Häkkinen vyzvedl práci českých lékařů, kteří se o ně starali s obrovskou péčí. A dodal, Češi mohou být hrdí na schopnosti lidí ze zdravotnictví. Redaktor byl zaskočen, vždyť české zdravotnictví má obrovské problémy... Mika na to dodal, že nemluvil o systému, ale o lidech a servisu. Každá země má se systémem zdravotnictví problémy.

Proč Häkkinenova přítelkyně nerodila ve Finsku, kde je zdravotnictví na hodně vysoké úrovni? Prostě proto, protože se přítelkyně Miky cítí lépe doma. Mika ještě jednou poděkoval českým doktorům!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukla třicetiletá válka v Praze? Výročí defenestrace, která skončila na…

23.05.2018 15:55 Jeden z mnoha slavných českých vynálezů je i tzv. defenestrace, nebo-li vyjádření politického…

Největší tajemství Michaela Jacksona odhaleno. Jak dokázal svým tancem…

23.05.2018 15:02 Aktualizováno Vliv Michaela Jacksona na svět hudby a tance je nediskutovatelný. Již za života překonal mnoho…

Češi vymírají? Porodnost spadla pod hranici prosté reprodukce, věk matek…

23.05.2018 14:57 Brno - Za posledního čtvrt století se v České republice výrazně snížila porodnost pod hranici…

Tajemství pevného zdraví a dlouhého života: Stačí jen tři lžíce denně!

22.05.2018 22:12 Aktualizováno Existuje skvělá potravina, kterou dnes a denně používáme v kuchyni, a která nás může ochránit před…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama