Mika Häkkinen: České zdravotnictví? Skvelé! Buďte na něj pyšni!

Praha – Na konci listopadu mohli občané Plzně se štěstím potkat na ulici třeba Miku Häkkinena, slavného mistra světa Formule 1! Finská závodní legenda má Plzeň v těchto dnech za svůj druhý domov. Proč?

Přidejte svůj názor

Mistr světal F1 Mika Häkkinen

Poblíž města známého celému světu spíše co do kvality piva, bydlí rodina jeho současné přítelkyně, Markéty Kromatové. Ta Mikovi porodila na konci listopadu dceru Ellu. „Je to ten nejhezčí pocit, jaký může člověk zažít,“ říká Häkkinen pro časopis TÝDEN.

Časopis se ptal Miky Häkkinena, jak spolupracuje s novináři, proč měl, když odcházel z porodnice před hlavou igelitovou tašku? Häkkinen to vysvětlil slovy, že s novináři normálně spolupracuje a rád, ale čeští bulvární novináři ho naháněli po celé nemocnici. Což postrádalo oboustranný respekt.

Häkkinen vyzvedl práci českých lékařů, kteří se o ně starali s obrovskou péčí. A dodal, Češi mohou být hrdí na schopnosti lidí ze zdravotnictví. Redaktor byl zaskočen, vždyť české zdravotnictví má obrovské problémy... Mika na to dodal, že nemluvil o systému, ale o lidech a servisu. Každá země má se systémem zdravotnictví problémy.

Proč Häkkinenova přítelkyně nerodila ve Finsku, kde je zdravotnictví na hodně vysoké úrovni? Prostě proto, protože se přítelkyně Miky cítí lépe doma. Mika ještě jednou poděkoval českým doktorům!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Síla polibku? Osvobozuje od stresu a zvyšuje imunitu

23.07.2017 11:05 Je symbolem romantické lásky a také výrazem citu a intimity mezi dvěma osobami. Líbání je ale více…

Jak zahnat stres? Rozmlaťte ledničku, radí psychologové

22.07.2017 18:15 Aktualizováno Rozbijte talíře na prášek, rozsekejte ledničku nebo mikrovlnnou troubu basebalovou pálkou a…

Hitlerova minulost sahá až do Afriky. Jaké národnosti skutečně byl?

22.07.2017 17:25 Není tajemstvím, že nacistický vůdce Adolf Hitler Vzorky měl židovské předky. Méně se už ale ví, že…

Nejhorší noční můra? Probuzení pod rukama chirurgů

22.07.2017 17:25 Aktualizováno Představte si, že se vzbudíte na prakticky neznámém místě. Kolem vás pobíhají lékaři a do očí vám…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama