Můj osobní život neprobíhal hladce, připustil pilot F1 Hamilton

Londýn - Britský pilot stáje F1 McLaren Lewis Hamilton soudí, že problémy v osobním životě značně přispěly k tomu, že v mistrovství světa 2010 skončil až čtvrtý. Zprávu přinesl v úterý server f1-live.

Přidejte svůj názor

Lewis Hamilton

Pětadvacetiletý šampion z roku 2008 skončil v letošním ročníku mistrovství světa čtvrtý, ačkoli vyhrál tři závody, po velkou část sezony vedl průběžné pořadí a v boji o titul byl matematicky až do posledního závodu.

"Můj osobní život neprobíhal tak hladce a příjemně, jak to bylo v minulosti," přiznal Hamilton v rozhovoru pro BBC. "Není to jen přijet na závodní trať a pilotovat vůz. Roli hraje, jak vystupujete, jakou máte náladu. Záleží i na lidech, kteří vás obklopují, na rodině a přátelích, na čase, který jste schopen jim dát, a na vztahu, který s nimi máte," dodal.

Ačkoli to neřekl naplno, soudí se, že mluvil zejména o často medializovaném rozhodnutí přerušit profesionální vztah se svým otcem Anthonym, který od počátků jeho závodní dráhy až do začátku roku byl jeho manažerem. K dalším soukromým záležitostem, o nichž se hodně psalo, patřil rozchod a následné obnovení vztahu s přítelkyní Nicole Scherzingerovou, zpěvačkou skupiny Pussycat Dolls, a problém s dopravní policií v Melbourne, která ho v předvečer Velké ceny Austrálie přistihla při divoké jízdě nedaleko Albert Parku. Incident, za nějž se veřejně omluvil, ho stál pokutu 500 australských dolarů.

"Jakmile nemáte v osobním životě všechny kousky skládanky na svém místě, je velmi těžké udržet mysl soustředěnou. Teď mám v plánu všechno urovnat a nepřipouštět si žádné rušivé momenty, v příští sezoně chci mít stoprocentně jasnou hlavu," tvrdí Hamilton, pro nějž je čtvrté místo velkým zklamáním, jen jednou skončil hůř, když v loňské sezoně obsadil páté místo. "Skončit čtvrtý není nic, na co bych byl obzvlášť pyšný," poznamenal muž, který ve své premiérové sezoně v F1 bojoval o titul, aby nakonec zůstal druhý, a o rok později už byl nejmladším mistrem světa.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Které potraviny nás v zimě zahřejí? A také pozor na pitný režim

10.12.2017 14:19 Řím - Co můžeme udělat pro to, abychom se chránili před chladem? Také to, co jíme a co pijeme, nám…

Sochu Diany vytvoří Rank-Broadley, autor královnina portrétu

10.12.2017 14:09 Londýn - Sochu zesnulé britské princezny Diany k 20. výročí její smrti vytvoří sochař Ian Rank…

Nankingský masakr: Japonsko ukázalo krutou tvář Číně

10.12.2017 13:26 Nanking/Praha - Nankingský masakr v Číně, ke kterému došlo v průběhu asi sedmi týdnů na přelomu let…

Tajemství adventu aneb proč začínáme slavit Vánoce čtyři týdny předem?

10.12.2017 12:31 Jen stěží najdete někoho, kdo by nevěděl o oslavách adventu. Ačkoliv dnes už ne každý zapaluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama