Po Sandře Bullockové chtějí, aby vrátila anticenu Zlatá malina

Los Angeles - Zástupci Nadace ceny Zlatá malina prosí americkou herečku Sandru Bullockovou, aby vrátila filmovou anticenu Zlatá malina za nejhorší ženský herecký výkon v uplynulém roce. Omylem si totiž z předávání cen odnesla originál místo repliky, uvedl v sobotu na svých internetových stránkách deník Telegraph.

Přidejte svůj názor

Zatímco replika, kterou dostávají držitelé anticeny, stojí necelých pět dolarů (100 korun), Bullocková má u sebe doma 30 let starý originál zlaté sošky. Ten má sběratelskou cenu několik tisíc dolarů.

"Jsme připraveni poprvé v historii požádat držitele o její vrácení," řekl spoluzakladatel Zlaté maliny John Wilson. Podle něj herečka po převzetí ceny natolik spěchala, že si vzala originál, který je nedílnou součástí udílení cen již od roku 1980.

Wilson zatím herečku o vrácení osobně nepožádal, protože respektuje její přání být nějakou dobu v ústraní poté, co vyšlo najevo, že její manžel měl několik milenek. Dodal, že podle něj si Bullocková titul nejhorší herečka roku 2009 nezaslouží. "Neřekl bych, že byla loni nejhorší. Chci říct, viděli jste někdo Megan Foxovou v Transformers 2?" řekl.

Bullocková je jednou z mála hereček, které v jednom roce získaly jak Zlatou malinu, tak Oscara. Zlatou malinu získala za snímek Slečna zamilovaná (All About Steve), Oscara za drama Blind Side.

Sandra Bullocková studovala herectví na univerzitě East Carolina, ale studium nakonec vzdala. Herectví se věnuje již od konce 80. let, kdy se z New Yorku přestěhovala do Los Angeles. Na začátku své kariéry ztvárnila několik rolí v nezávislých filmech nebo se objevila v seriálu Working Girl (Podnikavá dívka).

K zásadnímu průlomu v její kariéře však došlo až v roce 1993, kdy se po boku Sylvestera Stallonea objevila ve filmu Demolition Man. V akčním žánru pokračovala také snímkem Nebezpečná rychlost, který se po diváckém úspěchu dočkal pokračování.

Své další výrazné role vytvořila v komediích Slečna Drsňák, Láska s výstrahou, Návrh, thrillerech Vzorec pro vraždu, Předtucha, romanci Dům u jezera či oscarovém dramatu Crash.

Zlatá malina je ocenění za nejhorší filmové počiny roku. První cena byla udělena v roce 1980 v předvečer předávání filmových Oscarů. Porotu tvoří 687 členů Nadace ceny Zlatá malina ve 45 amerických státech a dalších 19 zemích světa. Soška má podobu zlaté maliny umístěné na filmovém kotouči.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Které potraviny nás v zimě zahřejí? A také pozor na pitný režim

10.12.2017 14:19 Řím - Co můžeme udělat pro to, abychom se chránili před chladem? Také to, co jíme a co pijeme, nám…

Sochu Diany vytvoří Rank-Broadley, autor královnina portrétu

10.12.2017 14:09 Londýn - Sochu zesnulé britské princezny Diany k 20. výročí její smrti vytvoří sochař Ian Rank…

Nankingský masakr: Japonsko ukázalo krutou tvář Číně

10.12.2017 13:26 Nanking/Praha - Nankingský masakr v Číně, ke kterému došlo v průběhu asi sedmi týdnů na přelomu let…

Tajemství adventu aneb proč začínáme slavit Vánoce čtyři týdny předem?

10.12.2017 12:31 Jen stěží najdete někoho, kdo by nevěděl o oslavách adventu. Ačkoliv dnes už ne každý zapaluje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama